Uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie zorganizowanym 15 lutego w ramach projektu edukacyjno- ekologicznego pt. „Zbieraj z klasą”. Celem akcji jest zachęcanie do zbierania zużytych baterii, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak trzeba postępować z elektrośmieciami. Oprócz dobrej zabawy muzycznej , podczas koncertu uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić z niebezpiecznymi odpadami i w jaki sposób poprzez swoje postępowanie przyczyniają się do ich prawidłowego przetworzenia. Ambasadorami projektu są Mariusz Totoszko i Justyna Tomańska, którzy wspólnie z Eko-robotem „Paluszkiem” – maskotką projektu, bawili i uczyli dzieci jak dbać o środowisko.

Wiesława Papkalla