Jak co roku organizujemy w naszej szkole Dzień Świętego Marcina. Tak też się stało w tym roku, z tą różnicą, że postawiliśmy na kontakt bezpośredni uczniów klas młodszych i starszych. Uczennice z klasy 5a przedstawiły w teatrze Kamishibai legendę o św. Marcinie w języku niemieckim. Ponieważ nie wszystkie dzieci z naszej szkoły uczęszczają na zajęcia języka niemieckiego, konieczne było przetłumaczenie legendy na język polski, aby każdy uczeń zrozumiał ideę tego pięknego święta. Na koniec zamieniliśmy w takiego św. Marcina- wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły poczęstowaliśmy przepysznymi rogalikami, które zostały przygotowane przy współpracy z rodzicami. Całość zakończyła wystawa pięknych, własnoręcznie wykonanych przez uczniów różnokolorowych lampionów.

ANETA WOŹNICA