Uczniowie naszej szkoły pojechali do Warszawy, aby na własne oczy zobaczyć Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Do Sejmu zaprosił naszych uczniów Pan PAWEŁ GRABOWSKI, poseł na Sejm RP Ziemi Opolskiej. Po krótkim spacerze po Warszawie mogliśmy wejść do sejmowego labiryntu. Po dokładnym sprawdzeniu przez Straż Marszałkowską nas i naszych bagaży, mogliśmy rozpocząć zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, który zaprowadził naszą grupę na salę sejmową. Od razu poznaliśmy to miejsce, znane było nam do tej pory tylko z telewizji. Zrobiło spore wrażenie, a przewodnik objaśnił nam, gdzie siedzą poszczególne ugrupowania. W kolejne ciekawe miejsca  zabrał nas osobiście poseł Grabowski. Z wielką cierpliwością oraz znajomością tematu pokazywał nam kolejne zakątki polskiego parlamentu. Na sejmowych korytarzach przechodzili znani nam wcześniej  tylko z telewizji posłowie i byli członkowie rządu RP. Niektórzy, zaciekawieni, przystawali z nami na krótką rozmowę, dzięki czemu mogliśmy zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Poseł Grabowski, który z wykształcenia jest prawnikiem, mówił o tym, jak wygląda praca Sejmu i Senatu. Uczniowe mieli wiele różnych pytań, na które poseł ze znawstwem odpowiadał. Mogliśmy także zjeść obiad w sejmowej restauracji i nabrać sił do dalszego zwiedzania. Zrobiliśmy sobie także pamiątkowe zdjęcie z posłem Grabowskim przed budynkiem Sejmu, by uwiecznić naszą wspaniałą wycieczkę po tym niezwykłym miejscu. Na zakończenie uczniowie z Kółka Dziennikarskiego naszej szkoły podziękowali posłowi Grabowskiem za zaproszenie nas do SEJMU RP oraz za poświęcony nam czas, podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz wielką życzliwość.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

PANU PAWŁOWI GRABOWSKIEMU, POSŁOWI NA SEJM RP,