JEDYNKA to szkoła z tradycjami. Do jednej z nich należą JASEŁKA. Co roku nasi wspaniali uczniowie przygotowują przedstawienie dla wszystkich mieszkańców. Tegoroczne Jasełka pod tytułem "Światłość nad Betlejem" przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawczyń - Madgaleny Dudkiewicz i Wiesławy Papkalli oraz siostry Leonii. Dzieci z wielkim przejęciem występowały, wprawiając wszystkich obecnych gości w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Widać było pasję aktorów i twórców przedstawienia, ich zapał i radość występowania, nie tylko przed rodzicami i bliskimi, ale także przed uczniami, nauczycielami, mieszkańcami. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością burmistrz Jan Labus, ksiądz proboszcz Marian Demarczyk oraz licznie przybyli mieszkańcy. Wzuszające jest także to, że absolwenci naszej szkoły przyszli do nas ze swoimi dziećmi i bliskimi. Znakomicie przygotowany szkolny chór z solistkami - Milenką Wilk i Kasią Juruć - zaśpiewał kolędy, a z nimi śpiewali widzowie. Dzieci przygotował nauczyciel muzyki Mariusz Cierpich, a piękne dekoracje wykonała plastyczka Barbara Szymska. Na zakończenie nasi najmłodsi uczniowie zatańczyli wesoły taniec skrzatów-pierwszaków przygotowany pod opieką Darii Bejm. Było gwarno, wesoło, świątecznie! Po prostu - pięknie!