19 grudnia w przedświątecznej atmosferze odbyło się trzecie spotkanie z bajką terapeutyczną realizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Książka uczy i bawi” w klasie III B .Pani Ania Kępkowska bibliotekarka z MiGBP w Ozimku zapoznała dzieci z piękną książką Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Zielony i Nikt”. Tytułowy Nikt żyje na dnie studni, która jest całym jego światem. W dzień ogląda wirujące na ścianach słoneczne promienie, a w nocy księżyc. Nikt nie zna innego życia i nie ma pojęcia, że jest coś jeszcze poza jego studnią dopóki nie zjawia się Zielony, który opowiada mu o lesie. Wówczas Nikt postanawia wyjść ze studni... Analizując postepowanie głównego bohatera dzieci doszły do wniosku, że nie jest to taka zwykła baśń, ale opowieść o samotności, przyjaźni, strachu i odwadze. Motto z ostatniej strony okładki brzmi: „Każda droga ma swój początek...“ I właśnie ta bajka pokazała nam jak ważna w życiu jest odwaga, by pokonać swój lęk i zrobić ten pierwszy krok na drodze w nieznane. Następnie dzieci przedstawiały świat widziany przez Nikta i Zielonego. Powstały różnorodne i ciekawe prace plastyczne. Na zakończenie zajęć w radosnej atmosferze pobawiliśmy się przy świątecznej piosence.

Dziękujemy Pani Ani za ciekawe i pouczające zajęcia.

Wiesława Papkalla