Uczniowie klasy III a mieli niedawno niezwykłą okazję wizyty w szpitalu św. Rocha w Ozimku. Dzięki uprzejmości mamy naszego ucznia Daniela, pani Kamili Jakubowskiej –Pytel, mogli zwiedzić miejsca szpitalu, które na co dzień są dla nas niedostępne, a bardzo fascynujące i ciekawe. Pierwszym punktem była pracownia RTG, gdzie pan doktor oprócz medycznych ciekawostek na temat swojej pracy oraz wykonywanych tam badań, prześwietlił i pokazał zdjęcie RTG długopisu. Następnie uczniowie spotkali się z bardzo sympatyczną panią ordynator Oddziału Rehabilitacji - lek. med. Eleną Margułą. Pani doktor przeprowadziła z uczniami wspaniałą pogadankę na temat zdrowia oraz pasji zawodu lekarza i niesienia pomocy innym ludziom. Następnie koordynator Zespołu Fizjoterapeutów, pani mgr Annę Górecka oprowadziła uczniów po całym Oddziale Rehabilitacji, który świadczy usługi w zakresie usprawniania pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi oraz chorobami narządu ruchu. W rzetelny i ciekawy sposób opowiedziała o pracy jaki wykonuje i zapewnia pracująca tam doświadczona kadra medyczna. Mile spędzony czas zakończył się w sali konferencyjnej lekarzy i pielęgniarek, gdzie czekały na uczniów pyszne rogaliki, babeczki oraz napoje przygotowane przez niezastąpioną panią Kamilę oraz personel oddziału rehabilitacji.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania dla uczniów klasy III ukazując dzieciom pasje wybitnych i cudownych ludzi pracujących w Szpitalu św. Rocha w Ozimku.

Magdalena Dudkiewicz