Dziś jest

Uczeń bezpieczny, bo...

 Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

Owieczki w Internecie

NAGRODZENI
NAGRODZENI

W ramach Szkolnego Projektu Profilaktycznego "Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny" realizowanego przez panią Grażynę Świercz odbyła się kolejna pouczająca impreza szkolna. Tym razem na szkolenie z zakresu bezpiecznego Internetu przyjechała do dzieci klas I-III policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, mł. asp. Stefania Hadzicka.

    Dzieci zobaczyły zabawną, ale bardzo pouczającą i mądrą kreskówkę OWCE w SIECI.  To seria kilkuminutowych odcinków kreskówki o przygodach owieczek i ich opiekunów. W przezabawny, bardzo łatwy w odbiorze dla dziecka sposób, przekazywane są treści edukacyjne na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu czy  telefonów komórkowych.Poprzez przygody owieczek, czasem bardzo niebezpieczne, dzieci z łatwością dostrzegają czyhające niebezpieczeństwa i pułapki grożące naiwnym i łatwowiernym użtkownikom internetowej Sieci. 

      Po każdej części pani Hadzicka omawiała morał płynący z odcinka, przestrzegajac dzieci przed zbytnią ufnością w stosunku do osób poznanych za pośrednictwem internetowego łącza, przed podawaniem swoich danych, wysyłaniem swoich zdjęć,  przed spotkaniami z wirtualnymi przyjaciółmi w realnym świecie, które mogą przecież zakończyć się niebezpiecznie. Uczniowie bardzo żywo reagowali zarówno na film, jak i na porady pani policjantki.

Na zakończenie spotkania wręczono uczniom nagrody w szkolnym konkursie plastycznym "BEZPIECZNE SIECIAKI I DZIECIAKI" przeprowadzonym przez panią Małgorzatę Wronowską.  Nagrody z rąk policjantów - mł. asp. Stefanii Hadzickiej oraz sierż. Karoliny Michalczyk i mł. asp. Sławomira Frąka z Komisariatu Policji w Ozimku - otrzymali:  Jaśmina Korobajło, Karolina Guzy, Halina Bąk i Wiktor Chmura.

Policjanci otrzymali także podziękowania i bukiecik wiosennych tulipanów za pomoc w realizacji naszego szkolnego projektu.

                                                                                                                        Grażyna  Świercz


rozprawa_001rozprawa_002rozprawa_003rozprawa_008rozprawa_011

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

1

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2020-10-21 19:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 298 448