Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

Uczniowie naszej szkoły z klas 7 i 8 uczestniczyli w szkoleniu antynarkotykowym, które przeprowadzili dla nich przedstawiciele KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ. Pracownicy opolskiej IZBY ADMINISTRACJI SKARBOWEJ - Justyna Biały-Kobylańska oraz funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej  Marek Walczak, którzy poprzez swoje wieloletnie doświadczenie w pracy wskazali uczniom tragiczne dla życia i zdrowia skutki zażywania narkotyków czy dopalaczy. Spotkanie przebiegało w atmosferze dyskusji, nie było złych pytań  czy złych odpowiedzi. Młodziez pokazała, że potrafi myśleć o swojej przyszłości, swoim zdrowiu. Teraz należy zdobytą wiedzę przekuć w zdrowy rozsądek i asertywność - szczególnie wśród ósmoklasistów, którzy rozpoczną nowy, trudny etap w swoim życiu! Powodzenia!