Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

W naszej szkole odbyło się szkolenie z policjantami z Komisariatu Policji w Ozimku na temat bezpieczeństwa na ferich zimowych. Wszyscy uczniowie w tych spotkaniach uczestniczyli -od klas pierwszych do ósmych. Oczywiście, policjanci :sierż. Ewelina Pielorz i st.asp. Sławomir Frąk, poruszali różnorodne tematy, w zależności od wieku uczniów. Oprócz tematyki typowo zimowej, czyli bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, poruszano problem bezpieczeństwa w internecie, cyberprzemocy, hejtu, mowy nienawiści i odpowiedzialności za swoje czyny.