Dziś jest

Uczeń bezpieczny, bo...

 Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

Wojewódzka uroczystość w naszej "Jedynce"

Nasza szkoła była gospodarzem Wojewódzkiego Finału Konkursu Plastycznego „Pierwszy dzień w szkole, więc opowiem ci o bezpieczeństwie”. Do konkursu zgłoszono ponad 900 prac, z których wybrano dziesięć najlepszych. Z dumą możemy oznajmić, że w gronie laureatów znalazła się Wiktoria Marciniak uczennica klasy 2a. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-II szkół podstawowych województwa opolskiego, a miał na celu poszerzenie wiedzy najmłodszych na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw na podwórku i w domu, w drodze do szkoły oraz w kontaktach z nieznajomymi.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili znakomici goście: doradca marszałka województwa Barbara Kamińska, wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj,  burmistrz Ozimka Jan Labus, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Opolu mł. insp. Anna Wawrzczak-Gazda, komendant miejski Policji w Opolu insp. Ireneusz Jaroszyński, dyrektor GZO Dorota Kowalczyk oraz  dyrektorzy szkół, policjanci, rodzice i laureaci konkursu. 

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, których reprezentowali: członek zarządu Fundacji Górażdże Małgorzata Dąbrowska i dyrektor Fundacji PRO-LEGE Marcin Kosmala.

Miłym zaskoczeniem były dodatkowe nagrody wręczone przez burmistrza Jana Labusa.

W części artystycznej uczniowie z kółka dziennikarskiego( prowadzonego przez Grażynę Świercz) i teatralnego (prowadzonego przez Magdalenę Dudkiewicz) zaprezentowali scenki tematycznie związane z hasłem konkursu: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczne pozycje "żółwik" i "latarnia", nie ufajmy obcym oraz bezpieczny Internet. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem odegrały swoje scenki, a także rozdały ulotki na temat bezpieczeństwa w sieci, które zostały napisane przez nie wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Teraz najlepsze prace zostały wykorzystane do stworzenia książeczki "Pierwszaki”, sfinansowanej przez Fundację Górażdże - ,,Aktywni w Regionie” oraz Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która trafi do szkół w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczna droga do szkoły”.

                                                                                                                                         Grażyna Świercz

policusie134policusie133policusie130policusie129policusie126policusie121policusie119policusie118policusie116policusie115policusie112policusie106policusie101policusie099policusie095policusie094policusie092policusie091policusie090policusie088policusie087policusie085policusie084policusie082policusie081policusie080policusie078

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

1

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2020-10-21 19:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 298 522