Dziś jest

Uczeń bezpieczny, bo...

 Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

Na szkoleniu w WORD

Uczniowie klas IVa i IVb uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w  WORD w Opolu czyli Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Takie szkolenie odbywa się zawsze w naszej szkole przed egzaminem na kartę rowerową czwartoklasistów w ramach szkolnego projektu profilaktycznego „Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny”. Głównym celem tej wycieczki było skuteczniejsze przygotowanie dzieci do egzaminu na kartę rowerową.

W sali konferencyjnej uczniowie obejrzeli pouczający film pod tytułem „Z rowerem za pan brat” na temat bezpiecznego zachowania podczas jazdy na rowerze po drogach: jak bezpiecznie włączyć się do ruchu drogowego, jak prawidłowo sygnalizować nasze zamiary na drodze, jak powinien być wyposażony rower i rowerzysta, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze. Tam też spotkał się z dziećmi policjant - Maciej Milewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu z wydziału Ruchu Drogowego. W żartobliwy sposób przemycił najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odpowiedział na szereg pytań uczniów.  

Po filmie przyszedł czas na porady i ćwiczenia  praktyczne w Miasteczku Ruchu Drogowego. To małe miasteczko wyposażone jest w znaki drogowe, jeździ się po ulicach, jest rondo, przejścia dla pieszych. Egzaminatorzy WORD -u kontrolowali jazdę uczniów po uliczkach i obserwowali każdy ruch rowerzystów, zwracali uwagę na popełniane błędy i zachowanie bezpieczeństwa  podczas jazdy.  

Po treningu rowerowym przyszedł czas na szkolenie pierwszej pomocy. Szkolenie dotyczyło udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – sztucznego oddychania i masażu serca. Ratownik udzielał fachowych porad, jak się zachować w trudnej sytuacji, a uczniowie ćwiczyli na fantomie.

Ta ciekawa wycieczka  z pewnością przyczyni się do tego, że dzieci zdobędą kartę rowerową i będą  coraz bezpieczniej poruszać się po drogach, bez wypadku i nieszczęścia.

Grażyna Świercz

123456789101112141516171819

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

1

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2020-10-21 19:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 298 488