Dziś jest

Uczeń bezpieczny, bo...

 Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

List do pana Burmistrza

LIST   DO   PANA  BURMISTRZA

Uczniowie Kółka Dziennikarskiego                                Ozimek,11.05.2012r.   PSP nr 1 w Ozimku

                                                                          Pan  

                                                                          Marek Korniak

                                                                          Burmistrz Ozimka

Szanowny Panie Burmistrzu!

   Jesteśmy uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku. Obecnie, jako szkoła z Klubu Szkół UNICEF, realizujemy program profilaktyczny „Baw się i bądź bezpieczny”. Petycja do władz gminy jest jednym z zadań tego programu. Od dwóch lat uczestniczymy także w szkolnym projekcie profilaktycznym ,,Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny”,  czyli cyklu zajęć poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa.

   Uczyliśmy się, jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych i co robić w momencie, gdy już dojdzie do wypadku. Po zakończonych zajęciach, wraz z nauczycielami, prowadziliśmy dyskusje na temat naszej najbliższej okolicy i tego, czy czujemy się w niej bezpieczni. Wspólnie znaleźliśmy miejsca, które naszym zdaniem mogą  zagrażać bezpieczeństwu, nie tylko  dzieci. Znajdują się wśród nich:

1. Dziury w drodze przy ulicy Częstochowskiej – grożą one upadkiem na rowerze  dzieci i osób dorosłych .

2. Chwiejące się słupki przy drogach – grożą  przewróceniem się na drogę i …        komuś na nogę .

3. Dziury w schodach przy ulicy Dłuskiego – grożą tym, że osoba schodząca może z nich spaść i wywrócić się  na beton.

4.Przerdzewiała latarnia przy ulicy Sikorskiego - grozi  porażeniem prądem

5. Cała ulica 1 maja jest bardzo zniszczona, płytki są  nierówne, jest pełno dziur – grozi to upadkiem zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

6. Dziurawa droga przy Zespole Szkół – grozi upadkiem na rowerze.

7. Na tej samej ulicy nie ma chodnika, dlatego uczniowie i mieszkańcy miasta muszą chodzić po ulicy.

 8. Progi spowalniające na niektórych ulicach są uszkodzone i niekompletne- może to grozić upadkiem na rowerze.

 9. Na placu zabaw przy ul. Słowackiego/Korczaka wystaje z ziemi niezabezpieczony słup po karuzeli - grozi tym, że dziecko może się na niego  przewrócić i mocno pokaleczyć.

 10. W naszej szkole, na podwórzu jest zniszczony, nierówny i dziurawy plac asfaltowy – dzieciom grozi to upadkiem i poważnymi skaleczeniami.

     W imieniu całej społeczności szkolnej zwracamy się do Pana Burmistrza z uprzejmą prośbą o podjęcie działań, które zwiększyłyby nasze bezpieczeństwo poprzez wprowadzenie koniecznych zmian w wymienionych przez nas  miejscach. Wierzymy, że dla władz naszego miasta bezpieczeństwo mieszkańców, a w szczególności dzieci, jest bardzo ważne i nasza prośba zostanie wzięta pod uwagę. 

    Jako Burmistrz Ozimka dał się Pan poznać jako człowiek czynu -  energiczny i aktywny, dla którego „nie ma rzeczy niemożliwych”!  Nasze małe miasteczko staje się z dnia na dzień coraz piękniejsze, atrakcyjniejsze i bardziej bezpieczne. Dlatego jesteśmy głęboko przekonani, że  wskazane przez nas miejsca w krótkim czasie zostaną naprawione i będą bezpieczniejsze, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

                                                               Z wyrazami szacunku

– mali dziennikarze z Kółka Dziennikarskiego działającego przy PSP  nr  1 

                                           w  Ozimku

Na piątkowych zajęciach kółka poszliśmy do Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku, do pana Burmistrza Marka Korniaka  i przedstawiliśmy mu naszą prośbę. Trochę się tego obawialiśmy, bo to przecież jest najważniejsza osoba w naszej gminie. Ale okazało się, że pan Burmistrz przyjął nas bardzo miło! Zaprosił nas do swojego gabinetu, gdzie po odczytaniu  listu usiedliśmy przy okrągłym stole. Po kolei, dokładnie pan  Burmistrz omówił wszystkie punkty naszego listu i wyjaśnił nam, co można zrealizować od razu, a na co przyjdzie jeszcze poczekać. Poprosił nas również, byśmy dbali o czystość Ozimka, nie śmiecili i nie dewastowali naszego miasteczka!

   Mamy nadzieję, że nasze spostrzeżenia przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w naszym pięknym mieście.  Na zakończenie otrzymaliśmy od naszego gospodarza miłe, drobne upominki.                                          

petycja_018petycja_006petycja_009petycja_013petycja_014

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

1

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2020-10-21 19:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 298 508