Rozwijać zainteresowania uczniów czytelnictwem można na wiele sposobów, między innymi poprzez konkursy. Jednym z nich był konkurs na wykonanie lekturnika, czyli zilustrowania książek przeczytanych w ciągu roku szkolnego. Wzięli w nim udział uczniowie -mali czytelnicy z klas IA i IB. Dzieci wykonując prace wykazały się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Powstały piękne książeczki, które zostały zaprezentowane na wystawce i wzbudziły zainteresowanie całej społeczności szkolnej. Zwycięzcom gratulujemy- przecież „kto czyta, żyje podwójnie…”

Magdalena Dudkiewicz i Wiesława Papkalla