Jak zarazić dzieci ciekawością świata? Opowiadając prawdziwe historie, które są siłą książki Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata” w wersji audio. Nie było tam bajek o księżniczkach i wróżkach, ani o super bohaterach. Za to, wspólnie z dziećmi, można było odbyć niezapomnianą podróż przez wszystkie kontynenty. Uczniowie dowiedzieli się, jakie marzenia miał mały Mebratu z Etiopii, czy ośmioletnia żywa bogini z Nepalu jest szczęśliwa, dlaczego Mali z Tajlandii chce mieć szyję długą jak żyrafa. Ale też o tym, jak zbudować dom z błota, jak wykąpać się w dymie z ogniska i gdzie piraci ukryli największe skarby… Po wysłuchaniu tych fascynujących historii uczniowie klasy I a wykonali kolorowe rysunki pod tytułem „Dzieciaki świata …”

M. Dudkiewicz, G. Świercz