Przez cały rok szkolny uczniowie klasy IB uczestniczyli w zajęciach kółka czytelniczego, w trakcie których czytaliśmy znane utwory literackie, jak również poznawaliśmy nowe książki z serii „Czytam sam” oraz z programu „Książki naszych marzeń”. Zainspirowane lekturą dzieci wykonywały prace plastyczne oraz krótkie inscenizacje tekstów. Uczniowie brali również udział w konkursach na wykonanie zakładki do książki oraz „Mój lekturnik”, w którym prezentowali przeczytane książki w ciągu całego roku szkolnego. W nasze działania włączali się również rodzice i nauczyciele, czytając dzieciom. Nasza przygoda z książką oczywiście jeszcze się nie kończy. W przyszłym roku szkolnym „czytać” będziemy dalej, bo … „czytanie to najpiękniejsza zabawa”.

Serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów klasy IB

za współpracę, pomoc i zaangażowanie w realizację zadań i życie klasy.

Wiesława Papkalla