„Projekt czytelniczy”

Klasa II „b” biorąc udział w projekcie czytelniczym pt. „Mój przyjaciel zwierzaczek” miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt, zamieszkujących różne kontynenty świata. Po przeczytaniu książki Martyny Wojciechowskiej pt. „Zwierzaki świata” uczniowie poznali różne gatunki zwierząt, ich życie oraz zwyczaje. Wspólnie z wychowawczynią Barbarą Szymską zastanawiali się nad tym, co zrobić, by stać się lepszym człowiekiem i zostać prawdziwym przyjacielem zwierząt. Dzieci miały także okazję przyprowadzić na zajęcia szkolne i zaprezentować kolegom i koleżankom z klasy swojego domowego pupila. Lekcje na ten temat zwieńczone zostały zajęciami z wykorzystaniem arteterapeutycznych technik plastycznych. Uczniowie wykonywali „pacynki – palcówki” z gazet, przedstawiające wybranego przez siebie przyjaciela zwierzaczka. Wykonali także w technice orgiami nakładane na dłonie główki zwierząt. Dowodem na to, że uczniowie klasy II „b” dobrze potrafią wykorzystać nowo poznaną wiedzę i zastosować ją w życiu szkolnym, jest fakt codziennego zabiegania i troszczenia się o klasowe zwierzątko.

Barbara Szymska