W klasie Ib uczniowie słuchali muszli. Co im powiedziały, co wyszumiały? W świat dziecięcych marzeń zabrały dzieciaki wychowawczyni Wiesława Papkalla i szkolna bibliotekarka Grażyna Świercz. Uczniowie poznawali muszle, i te duże, i te całkiem malutkie, mówiły o swoich marzeniach - tych małych, i tych wielkich. Okazało się, że dziecięce marzenia nie mają ograniczeń. I są bardzo piękne! Przyczynkiem do podróży w marzenia było wysłuchanie  wspaniałej książki Joanny Chmielewskiej "Muszla" - o przjaźni, tęsknocie i marzeniach. Ten ciekawy projekt edukacyjny z elementami biblioterapii został zrealizowany w ramach rządowego projektu "Książki naszych marzeń".