W naszej szkole, jak co roku, odbyło się Wielkie Czytanie. Ta lubiana przez dzieci impreza czytelnicza zgromadziła znamienitych gości. Do "Jedynki" przyjechały kobiety zajmujące się zawodowo sprawami miasta, gminy, województwa i kraju, aby zachęcić dzieci do czytania: VIOLETTA POROWSKA - wicewojewoda opolski, KATARZYNA CZOCHARA - posłanka na Sejm RP Ziemi Opolskiej, DOROTA KOWALCZYK - dyrektor Gminnego Zakładu Oświaty w Ozimku, ALDONA GÓŹDŹ - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ozimku. Nie mogło zabraknąć ludzi współpracujących na co dzień z naszą szkołą w ramach projektów profilaktycznych -  EWY KOSOWSKIEJ - KORNIAK z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu, MARZENY GRZEGORCZYK- rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i  ALEKSANDRY GILOWSKIEJ z Komisariatu Policji w Ozimku. Czytała także KATARZYNA HERMASZ z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, która współpracuje z "Jedynką" w rządowym programie czytelniczym.

W tym roku czytana była opowieść biblioterapeutyczna- książka Joanny Chmielewskiej "Niebieska niedźwiedzica"- uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2012 w konkursie Empiku oraz wpisana w 2013 roku na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Tą książkę, pełną madrości, nienachalnej lekcji wrażliwości i tolerancji, niecodziennej nauki postaw życiowych, szacunku do innych, przeczytały dzieciom same KOBIETY. Przecież malutka i sympatyczna niedźwiedzica też była dziewczyną! A dzieci, zachęcone przez czytające panie, już dzisiaj wypożyczyły "Niebieska niedźwiedzicę" ze szkolnej biblioteki. Uczniowie serdecznie podziękowali naszym znakomitym paniom za niezwykłą wrażliwość, z którą przeczytały tę zajmującą historię i poświęcony czas dla naszych milusińskich.

Na zakończenie Wielkiego Czytania nasze dzieci otrzymały upominki - pani Violetta Porowska podarowała do szkolnej biblioteki książkę "Nowe przygody Mikołajka" na pamiątkę tego miłego spotkania, a posłanka Katarzyna Chochara obdarowała słodyczami wszystkie dzieciaki naszej szkoły. Wielkie Czytanie znów za rok, bo czytanie jest wielkie!