Dzień Dziecka w Bullerbyn

Dzień Dziecka to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Klasy trzecie spędziły go w szkole pod hasłem „ Dzień Dziecka w Bullerbyn”. Projekt opracowały i przeprowadziły wychowawczynie klas Dorota Olearczyk i Daria Bejm. Na początku uczniowie zapoznali się z autorką tej fascynującej książki Astrid Lindgren. Następnie chętni zaprezentowali wybrane fragmenty, aby wprowadzić w atmosferę lektury. Potem przyszła pora na seans filmu pod tym samym tytułem. Tu nastąpiła konfrontacja wyobrażeń dzieci nt. Bullerbyn i ich mieszkańców z realizacją filmową. To z kolei dało pomysły do pracy plastycznej - budowy makiety osady. Na koniec odbył się turniej zabaw podwórkowych, gdzie rywalizowały ze sobą trzy drużyny: Zagroda Północna, Środkowa i Południowa. Był wyścig z jajkiem, rzuty kaloszem do celu czy rzuty ringo. Po tym dniu pełnym wrażeń każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

Dorota Olearczyk