12 października klasa V wybrała się w ramach Projektu "Poznaj Polskę" na wycieczkę do Wrocławia. Odwiedziliśmy Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele, a następnie udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu wrocławskich krasnali. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski i poznaliśmy jego historię, a po pysznym obiedzie czekała nas wyprawa na wrocławski Rynek, który jest jednym z największych rynków w Polsce. Po drodze słuchaliśmy ciekawych opowieści naszego przewodnika oraz rozpoznawaliśmy style architektoniczne w budynkach sakralnych. Na Rynku duże zainteresowanie wzbudziła piękna fontanna, a także budynek Ratusza oraz średniowieczny pręgierz. Na koniec chwile radości przyniosła nam wizyta w Sweet Factory Store, która zakończyła się zakupem rozmaitych słodkości.

Patrycja Kuznowicz