Wakacje tuż, tuż. Wszystkim nam zależy, by nasi uczniowie byli na nich bezpieczni, dlatego wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Ozimku: starszym sierżantem Marcinem Brylskim i sierżant Mariolą Skubałą przypomnieliśmy kilka zasad bezpiecznych wakacji. Poruszane było bezpieczeństwo nad wodą, skakanie do wody, zachowania "żółwik" i "latarnia". Ważnym tematem były spotkania z nieznanymi osobami, które mogą mieć złe zamiary i podano sposoby jak sobie poradzić w takiej niebezpiecznej sytuacji.   Policjanci w klasach starszych dodatkowo omawiali sprawy przemocy rówieśniczej, dokuczania słabszym oraz zgubnych skutków ulegania presji grupy rówieśniczej. Namowy kolegów i koleżanek, próby popisania się i brawura mogą doprowadzić do tragedii. Spotkania zorganizowane zostały w ramach szkolnego projektu profilaktycznego "Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny".

Grazyna Świercz