5 grudnia uczniowie klas I- III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,, Przyjaciele z Bullerbyn”, oparte na książce Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia był okazją do poznania opowieści o małych mieszkańcach osady Bullerbyn, w której nigdy nie jest nudno a każdy dzień staje się świetną przygodą do przeżycia. Aktorzy zabrali nas w teatralną podróż, pełną piękna, mądrości i   wzruszeń. Pokazali, jak cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma. Opowiedziana językiem teatru historia uczy odpowiedzialności, samodzielności, pracowitości, odwagi i przyjaźni. „Przyjaciele z Bullerbyn” to piękna, mądra i pełna wzruszeń sztuka, która przenosi nas w niezapomniany świat dziecięcej wyobraźni i zachęca do przeczytania książki, aby jeszcze raz przeżyć niezapomniane przygody i spotkać się z przyjaciółmi z Bullerbyn.

„Raz, dwa, trzy na me wezwanie,

A za czwartym niech się stanie,

a za piątym niech tu będzie,

a za szóstym huknie wszędzie…”