Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa. Mały powiernik sekretów, pocieszyciel... Wiecie, że ma swoje święto? Dzień Pluszowego Misia !

Czy wiecie skąd się wziął pluszowy miś?

Najpopularniejsza wersja tej historii rozpoczyna sięw 1902 roku na polowaniu z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych, Teodora Roosevelta. Podczas polowania prezydent Roosevelt sprzeciwił się zabiciu malutkiego niedźwiadka. Świadkiem tego zdarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Historia i rysunek trafiła do waszyngtońskiej gazety i zainspirowała przedsiębiorcę z Brooklynu do stworzenia pluszowych niedźwiadków. Nazwano je - za zgodą prezydenta – TEDDY BEAR.

Jak można świętować Dzień Pluszowego Misia?

Z okazji Dnia Pluszowego Misia można komuś... podarować pluszowego misia. Niedźwiadek może stać się towarzyszem życia, a gdy po latach zostanie znaleziony w pudle na pewno przypomni wiele miłych chwil.

I tak od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają otuchy,  łagodzą smutki i lęk przed samotnością!

UWAGA KONKURSY DLA DZIECI I DLA RODZICÓW!

KONKURS DLA DZIECI:

NARYSUJ SWOJEGO ULUBIONEGO MISIA. POPROŚ RODZICÓW O PRZYSŁANIE ZDJĘCIA LUD SKANU RYSUNKU NA PODANY PONIŻEJ ADRES.

KONKURS DLA RODZICÓW:

ZRÓBCIE PAŃSTWO SWOJEMU DZIECKU ZDJĘCIE Z MISIEM I PRZYŚLIJCIE JE DO BIBLIOTEKI NA PODANY PONIŻEJ ADRES LUB BEZPOŚREDNIO NA NASZEGO BIBLIOTECZNEGO FACEBOOKA ŚWIERSZCZ ZA REGAŁEM.

bibliotekapsp1@onet.eu

Czekam na prace i zdjęcia  do  30 listopada 2020, a rozwiązanie nastąpi 1 grudnia. Nagrody można będzie odbierać 2,3,4 grudnia!

Wasza bibliotekarka