Witajcie!

W obecnym czasie niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo fizyczne, gdy dbamy o zdrowie, nie wychodzimy bez potrzeby z domu, przestrzegamy reguł, stosujemy się do nakazów bezpieczeństwa. W tym czasie, bardzo ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w Sieci.

Siedzicie teraz bardzo dużo w Sieci, pracujecie w Internecie - macie zdalne lekcje, odrabiacie zadania, wykonujecie projekty. Macie też sporo czasu wolnego, a ponieważ nie wychodzimy na place zabaw, zostajemy w domu, to dużo czasu spędzacie w wirtualnej Sieci. "Poznajecie" różne osoby, które nagle okazują sie "bratnimi duszami", nie wiadomo kiedy - strasznie Was lubią. Proszą o wysłanie fotek, proszą o Wasze zdjęcia, bo interesuje ich Wasze życie. Ale tak naprawdę interesuje ich, to co macie w domu, co mają Wasi rodzice. Nabieracie do nich zaufania i podajecie swoje dane, a oni mają nieuczciwe zamiary. Wyciągają od Was różne informacje i dane, co może się zakończyć w przyszłości bardzo źle.

Dlatego - uważajcie! Taka forma wyłudzania danych osobowych i informacji majątkowych, to phishing. Nie dajcie się złowić na wirtualną wędkę, bo konsekwencje odczujecie w realnym świecie!

Świetnie obrazuje to zabawny filmik, który serdecznie polecam do obejrzenia!

Wasza bibliotekarka!