W naszej JEDYNCE od kilku lat obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośmego Czytania. Piękną  bajkę o solidarności i pomocy innym przeczytali dla uczniów klas 1-3 oraz dzieci ukraińskich uczących się w naszej szkole: Burmistrz Ozimka MIROSŁAW WIESZOŁEK, dyrektor GZO EWA KOTYRBA, kierownik MiGBP JOLANTA ROGOWSKA  oraz pełnomocnik Burmistrza Ozimka ds. mniejszości narodowych i etnicznnych ŁUCJA FURMAN. Bajka bardzo zaciekawiła uczniów, gdyż wszyscy nasi goście przeczytali ją z aktorskim wręcz zacięciem, pokazując  całą plejadę emocji do przeżycia razem z bohaterami: wzruszenie, rozbawienie, zaciekawienie, strach i mądrość. Dorośli promując czytanie dla dzieci podkreślają korzyści płynące z czytania książek, które dotyczą aż pięciu obszarów kompetencyjnych, bardzo  ważnych w rozwoju dziecka, czyli komunikację, odpoczynek, inteligencję emocjonalną, koncentrację i rozwój empatii.

Na ten dzień została zaproszona także ukraińska autorka książek dla dzieci ANNA DOMINA. I ona przeczytała dzieciom bajkę, którą sama napisała. Miło nam było gościć także w szkole nauczycielki : JOLANTĘ GOTTWALD I EWĘ DORYNEK z uczniami z Ukrainy, którzy uczą się w szkołach w Antoniowie i SP nr 2 w Ozimku. Księgozbiór naszej szkolnej biblioteki powiększył się o dwie książki pani Dominy, które przekazał burmistrz Wieszołek. Na zakończenie naszej czytelniczej uroczystości, uczniowie otrzymali śliczne zakładki do książek przygotowane przez panią pełnomocnik Furman.  Przysłowie chińskie mówi: "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem". Życzę Wam wielu przyjaciół, drodzy czytelnicy!

Wasza bibliotekarka Grażyna Świercz

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry