Dzień prostego kręgosłupa, październik 2013 -

W październiku odbył się w szkole dzień prostego kręgosłupa. W tym dniu, w każdej klasie zostały przeprowadzone pogadanki na temat, jakie mamy wady postawy ciała związane z kręgosłupem, skąd się biorą i jak im zapobiegać. Uczniowie zostali poinformowani o prawidłowej postawie ciała podczas siedzenia na zajęciach szkolnych oraz o prawidłowym noszeniu swojego tornistra. Do przeprowadzenia pogadanek zostały wykorzystane materiały zamieszczone na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu.

Informacje o wadach postawy związanych z kręgosłupem zostały zamieszczone na gazetce ściennej. Po zakończeniu pogadanek w klasach wszyscy uczniowie, którzy brali w nich udział poproszeni zostali o wykonanie prac plastycznych o tematyce związanej z przeprowadzoną pogadanką. Prace te rozmieszczono na szkolnych korytarzach.

gazetka