Po raz trzynasty rozegrane zostały gminne zawody SPRZAWNI JAK ŻOŁNIERZE, tradycyjnie 1 czerwca- w Dzień Dziecka. Wydarzenie otworzył Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, który złożył dzieciakom życzenia z okazji ich święta. Zawody były rozgrywane w trzech konkurencjach: strzelania, rzutu granatem oraz biegu zespołowym z karabinem. W międzyczasie uczniowie mogli zobaczyć sprzęt wojskowy oraz zjeść pyszne kiełbaski, które serwowały nasze uśmiechnięte panie kucharki.  Sędzia główny zawodów, pan Jan Kamiński, odczytał wyniki. Nasze drużyny dały z siebie wszystko: dziewczęta zdobyły 3 miejsce, a chłopcy 4 miejsce.  Uczniowie otzrymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy, które wręczali burmistrz Mirosław Wieszołek oraz pułkownik Dariusz Kaminiów.  Wielkie słowa uznania należą się dla Zbigniewa Koziarza - Inspektora ds. wojskowości i OC , który całą imprezę zorganizował już po raz trzynasty i, miejmy nadzieję, że nie ostatni!