Maj jest dla JEDYNKI miesiącem szczególnym, bo odbywają się w nim uroczystości ważne dla naszej szkolnej społeczności.  Dlatego też w tym miesiącu odbyła się akademia patriotyczna, która był podzielona na trzy części. Pierwsza dotyczyła oczywiście pięknego majowego święta - Święta Narodowego Trzeciego Maja. Montaż słowno muzyczny przygotowali uczniowie z klasy 7a. Druga część poświęcona była patronce szkoły Marii Skłodowskiej-Curie. Właśnie w maju 1969 roku nadano imię tej sławnej Polki naszej szkole i co roku obchodzimy święto naszej patronki. W trzeciej części trzeciomajowej akademii odbył się krótki konkurs z nagrodami dla uczniów dotyczący  zarówno Konstytucji 3 maja, jak i patronki szkoły. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania. Została przeczytana także we fragmencie Konstytucja 3 maja.

Foto: Aneta Woźnica i Alesia Asmushkina