Uroczystości obchodów święta Konstytucji 3 maja pod Pomnikiem Martyrologii zostały zorganizowane w bardzo piękny i doniosły sposób, wszystko przy wtórze Orkiestry Dętej z Ozimka. Wzięli w nich udział: Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, Zastępca Burmistrza Andrzej Brzezina, Wicestarosta Opolski - Leonarda Płoszaj,  radni Rady Miejskiej w Ozimku, radni powiatowi, radni Młodzieżowej Rady Miasta oraz dyrektorzy szkół w Ozimku i mieszkańcy miasta. Bardzo licznie stawiły się poczty sztandarowe reprezentujące poszczególne organizacje i instytucje z naszej gminy. Nie zabrakło także naszego Pocztu Sztandarowego w składzie : KACPER SKLORZ i MARTYNA KAŁWAK,  który składał również kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary hitlerowskich obozów  pracy przymusowej. Przybyli także dyrektor JEDYNKI - MAŁGORZATA WRONOWSKA oraz opiekunowie RSU : ANETA WOŹNICA i ARKADIUSZ WAŁĘGA  oraz pracownicy naszej szkoły. Majową uroczystość profesjonalnie poprowadziła pani Łucja Furman, pracownik Urzędu Gminy i Miasta. Po przemówieniu burmistrza Mirosława Wieszołka i złożeniu kwiatów przez wszystkie delegacje,  uczennica naszej szkoły - KATARZYNA JURUĆ zachwyciła zebranych wykonaniem dwóch utworów: "Wolność" oraz "Modlitwa Dziewczyńska" . Co znaczy WOLNOŚĆ? - wyśpiewała świetna młodziutka wokalistka.

Co znaczy WOLNOŚĆ?  Na to pytanie każdy z nas musi znaleźć odpowiedź w swoim sercu w tych trudnych czasach!