Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

W naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. Na spotkanie z uczniami klas IV-VI  przybyli znakomici goście - pan Robert Mietelski - sędzia Sądu Okręgowego w Opolu, pani Ewa Kosowska-Korniak z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Opolu oraz pani Elżbieta Mikitów- Pakura- prawnik miasta i gminy Ozimek, pan Marek Korniak - dyrektor JuraParku w Krasiejowie oraz pan Piotr Rakowski - prezes Stowarzyszenia Vega z Dobrodzienia. Przyczynkiem do tego spotkania były dwa projekty, które są realizowane w szkole - "Uczeń bezpieczny, bo madry, roztropny i grzeczny" oraz "Książki naszych marzeń".

Spotkanie z prawnikami było niezwykle ciekawe i pouczające- przedstawione zostały sytuacje z pracy zawodowej naszych gości. Mądre i wartościowe rady, zasady, którymi należy kierować się w życiu - zostały przekazane uczniom pod rozwagę.  Swoim zawodowym i życiowym autorytetem nasi goście przekonywali uczniów do tego, jak żyć,  jaką drogę wybrać, jakimi zasadami się kierować, by nie mieć kłopotów z prawem. Wiele było także słów przestrogi i ,mamy nadzieję, że nasi młodzi uczniowie wezmą sobie te cenne rady do serca! Natomiast pan Piotr Rakowski zachęcał dzieci do bezpiecznego i rozważnego korzystania z akwenów wodnych na zbliżających się wakacjach.

Na spotkaniu rozstrzygnięto także konkurs polonistyczny na opowiadanie detektywistyczne. Nasi uczniowie napisali wspaniałe opowiadania, pokazali, że mają bogatą wyobraźnię i talent literacki. Kapituła konkursu - Sędzia Robert  Mietelski, Ewa Kosowska -Korniak i Elżbieta Mikitów-Pakura mieli nie lada ciężkie zadanie. Spośród ponad sześćdziesięciu prac wyłoniono 12 najlepszych opowiadań .

Nagrodę specjalną otrzymała Maria Melnyk, za swoją postawę i trud włożony w naukę języka polskiego.

I miejsca: rewelacyjna Marcelina Nieświec i Wojtek Wierny

II miejsca: Wiktoria Gładysz i Natalia Dołęgowska

III miejsca: Olga Nawarowska, Laura Wieszołek i Weronika Spyra

wyróżnienia: Weronika Gubernat, Stefania Gruszka, Oliwka Rogowska i Martynka Śliwa.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Kapituły naszego konkursu oraz dyrektora Marka Korniaka.

A za cenne nagrody serdecznie dziękujemy:

Panu Markowi Korniakowi - dyrektorowi JuraParku w Krasiejowie,

VERTIGO - Hotel i Restauracja - Steinhoff-Gabert, Pakura i Wspólnicy, Spółka Jawna

oraz Panu Wojciechowi Czechowi - Stomatologia Rodzinna w Ozimku.