Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

Szkołę odwiedził dzielnicowy - starszy sierżant MARCIN BRYLSKI- z Komisariatu Policji w Ozimku, który spotkał się z uczniami klas 1-3 oraz klasy piątej. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w szkole i poza nią, a pogadanki wzbogacone o ćwiczenia praktyczne, pozwoliły dzieciom przypomnieć sobie i utrwalić zasady bezpieczeństwa. Dzieci powiedziały, jak należy przechodzić przez ulicę, jak wygląda bezpieczna pozycja  - "latarnia" i "żółwik"- chroniąca przed atakiem groźnego psa. Ważnym tematem było także spotkanie z nieznajomą osobą, która się dziecku narzuca i co należy zrobić w tej sytuacji.

Natomiast spotkanie z uczniami z klasy piątej zostało wzbogacone o rozmowy i porady na temat cyberprzestępczości, hejtu, wyłudzania danych, i bezpieczeństwa w Sieci. Uczniowie chętnie opowiadali o sytuacjach, w których byli.  Mamy nadzieję, że nic złego się dzieciom nie przydarzy, wszak "uczeń bezpieczny, bo mądry roztropny i grzeczny!".