Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

W naszej szkole odbyło się szkolenie na temat bezpieczeństwa na wakacjach dla uczniów klas I-VIII z udziałem policjantów z Komisariatu Policji w Ozimku. Jak się zachować nad wodą, na co uważać na wsi, jak bezpiecznie spedzać czas, by się nie wydarzyło nic złego - to tylko kilka z tematów, które poruszali sierżanci Ewelina Pielorz i Marcin Brylski. Zarówno szkoła, jak i Policja, natychmiast reagują na bieżące doniesiena medialne. Dlatego ważnym tematem było uświadamianie uczniom, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali do nieznanych samochodów, nie rozmawiali z obcymi, nie przyjmowali np. słodyczy, czy też co zrobić, gdy nieznana osoba nas nagabuje.  Na zakończenie spotkania, uczniowie klas młodszych I-V otrzymali od policjantów kolorowe odbląski, by zawsze byli widoczni i bezpieczni na drodze. Szkolenie było zorganizowane w ramach szkolnego programu profilaktycznego "Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny".