Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

Przed zbliżającymi się feriami zimowymi najmłodsi uczniowie zostali przeszkoleni na temat bezpieczeństwa. Policjanci z Komisariatu Policji w Ozimku - mł. asp. Karolina Michalczyk i st. asp. Słwomir Frąk - pouczyli nasze dzieci jak bezpiecznie spędzić ten zimowy czas. Zabawy, nie tylko na  śniegu i lodzie, muszą być bezpieczne, trzeba myśleć i pamiętać o konsekwencjach. Jak należy zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia, jak wezwać pomoc - znając zasady i numery alarmowe, gdzie i jak można się bezpiecznie bawić  - to wszystko przypomnieli policjanci-dzieciom. Chociaż takie szkolenia odbywają się często, to chyba lepiej przypomnieć dzieciom "trzy razy za dużo, niż raz za mało". I bezpieczniej!