Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny - to projekt realizowany przy współpracy z Komisariatem Policji w Ozimku oraz Komendą Wojewódzką Policji w Opolu. Działania szkoły w ramach tego projektu koordynuje pani Grażyna Świercz.

Nasza szkoła była gospodarzem Wojewódzkiego Finału Konkursu Plastycznego „Pierwszy dzień w szkole, więc opowiem ci o bezpieczeństwie”. Do konkursu zgłoszono ponad 900 prac, z których wybrano dziesięć najlepszych. Z dumą możemy oznajmić, że w gronie laureatów znalazła się Wiktoria Marciniak uczennica klasy 2a. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-II szkół podstawowych województwa opolskiego, a miał na celu poszerzenie wiedzy najmłodszych na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw na podwórku i w domu, w drodze do szkoły oraz w kontaktach z nieznajomymi.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili znakomici goście: doradca marszałka województwa Barbara Kamińska, wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj,  burmistrz Ozimka Jan Labus, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Opolu mł. insp. Anna Wawrzczak-Gazda, komendant miejski Policji w Opolu insp. Ireneusz Jaroszyński, dyrektor GZO Dorota Kowalczyk oraz  dyrektorzy szkół, policjanci, rodzice i laureaci konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, których reprezentowali: członek zarządu Fundacji Górażdże Małgorzata Dąbrowska i dyrektor Fundacji PRO-LEGE Marcin Kosmala.

Miłym zaskoczeniem były dodatkowe nagrody wręczone przez burmistrza Jana Labusa.

W części artystycznej uczniowie z kółka dziennikarskiego( prowadzonego przez Grażynę Świercz) i teatralnego (prowadzonego przez Magdalenę Dudkiewicz) zaprezentowali scenki tematycznie związane z hasłem konkursu: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczne pozycje "żółwik" i "latarnia", nie ufajmy obcym oraz bezpieczny Internet. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem odegrały swoje scenki, a także rozdały ulotki na temat bezpieczeństwa w sieci, które zostały napisane przez nie wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Teraz najlepsze prace zostały wykorzystane do stworzenia książeczki "Pierwszaki”, sfinansowanej przez Fundację Górażdże - ,,Aktywni w Regionie” oraz Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która trafi do szkół w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczna droga do szkoły”.