28 listopada 2019 r. wszystkie klasy I -III naszej Szkoły udały się do Domu Kultury w Ozimku, gdzie miejsce miały nietypowe zajęcia z edukacji plastycznej. Dzieci wspólnie z nauczycielkami jako pierwsze oglądały wystawę malarską, o której opowiedziała autorka prac, nauczyciel Barbara Szymska. Począwszy od odczytania autorskiego wiersza pt. „Szafa”, aż po wyjaśnienie i tłumaczenie znaczenia prac i użytych technik, Pani Barbara wprowadziła dzieci w pierwszy etap, dedykowanego dla uczniów naszej szkoły, projektu artystycznego.