W dniach17-18stycznia 2020 r. na terenie pływalni Centrum Rekreacji Wodnej STRZELEC w Strzelcach Opolskich zostały przeprowadzone Zimowe Mistrzostwa Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

W zawodach okręgowych, zwieńczających na Opolszczyźnie sezon zimowy 2019r.,udanie wystartowała Marta Rakowska uczennica klasy VIIIA Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku, która na co dzień reprezentuje Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień.

Marta podczas zawodów rywalizowała w pięciu konkurencjach indywidualnych: 100mstylem motylkowym, 100m i 200m stylem dowolnym oraz 200m i 400m stylem zmiennym. W swojej kategorii wiekowej pływaczkazdecydowanie zwyciężała we wszystkich pięciu startach zdobywając ostatecznie tytuł Najlepszej Młodziczki Okręgu Opolskiego w sezonie zimowym.

Uzyskane wyniki sprawiły, że Marta bardzo dobrze zaprezentowała się w kategorii kobiet OPEN (wszystkie zawodniczki bez względu na wiek), w której zsukcesami rywalizowałai wygrywała z zawodniczkami starszymi nawet o 5 lat. W kategorii OPEN zawodniczka VEGI Dobrodzień indywidulanie również pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, odbierając 5 złotych medali. Na szczególną uwagę zasługuje wynik w konkurencji 400m stylem zmiennym, w której Marta zdecydowanie wygrała i uzyskała wynik 613 punktów wg FINA.

Zdobywając pięć złotych medali Marta zdecydowanie przyczyniła się do sukcesu klubowego Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która w końcowej klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 3 miejsce za ekipami z Kędzierzyna-Koźla i Opola.

W klasyfikacji generalnej Zimowych Mistrzostw Opolskiego OZP na Najlepszą Zawodniczkę Mistrzostw Marta zajęła wysokie 2 miejsce ustępując jedyniestarszej o dwa lata koleżance z UKS MOS w Opolu.

Dla Marty Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego miały również dodatkowe znaczenie. Podczas rozpoczęcia mistrzostw trener klubowy Oleg Pyrog oficjalnie wręczył zawodniczce wystawiony przez Polski Zawiązek Pływacki certyfikat powołania do składu Kadry Narodowej Juniorów Młodszych Polskiego Związku Pływackiego.

Opracował:

Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA