20 listopada 2019r. klasy II A i II B odwiedziły wyjątkową osobę- p. Annę Zymek- Kułak, właścicielkę i lekarza w Gabinecie Weterynaryjnym w Ozimku. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat pielęgnacji zwierząt domowych.Pani Anna z wielkim zaangażowaniem opowiedziała nam o swojej pracy oraz przekazała ciekawostki na temat różnych zwierząt. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się o konieczności szczepienia zwierząt, wizyt kontrolnych, a także o przestrzeganiu higieny po każdej zabawie z pupilem. Dzieci dowiedziały się, że do zadań weterynarza należy również badanie mięsa i jaj, które będą przeznaczone do sprzedaży i jedzenia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, poznali specjalistyczny sprzęt znajdujący się w gabinecie niezbędny podczas leczenia i obserwacji zwierząt, zadawali pytania dotyczące pielęgnacji zwierząt oraz opowiadalio swoich zwierzętach domowych.W trakcie wizyty pani Anna zrobiła nam niespodziankę –wykonała zabieg pielęgnacyjny obcięcia pazurków i pozwoliła chętnym pogłaskać świnkę morską rasy skinny, którą ma w gabinecie. Hipolit, bo tak ma na imię świnka, od razu skradł nasze serca. Wizyta w gabinecie była bardzo pouczająca ibyć może dzieci zainspirowane nią, odkryją w sobie pasję, predyspozycje i chęć do pracy w tym zawodzie.

Dziękujemy p. Annie Zymek – Kułak za poświęcony czas oraz przybliżenie zawodu weterynarza.

Karolina Stręk i Wiesława Papkalla