Czasem na ciekawą wyprawę nie trzeba daleko się wybierać. Dnia 16 października klasa V wybrała się na Dzień Otwarty w EKO Centrum LGD Kraina Dinozaurów. Uczniowie wzięli udział w ekologicznych warsztatach z wykorzystaniem interaktywnej podłogi: wytwarzali energię elektryczną, segregowali śmieci, oceniali wiek potrzebny do rozłożenia się poszczególnych rzeczy. Podczas zajęć dzieci wykonywały również zadania przy użyciu stołu interaktywnego: poznawały gatunki zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, proces powstawania chmur, dopasowywały pióra do gatunków ptaków, mogły sprawdzić swoją ogólną wiedzę przyrodniczą. Kolejnym elementem było wykonanie wielkoformatowych kolorowanek związanych z działalnością LGD Kraina Dinozaurów. Ponadto każdy miał okazję wykonać dla siebie ekologiczną torbę ozdobioną odbitymi kwiatami i kolorowymi liśćmi oraz w ekologiczny sposób naładować telefon. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i butelkę wody oraz gadżety LGD, wśród których znalazła się gra terenowa Quest Szlakiem Hutnika w Ozimku.

Patrycja Kuznowicz