Data wydruku: 2024-07-23 14:31:53

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku

e-mail: www: psp1.ozimek.pl

Aktualności

Uczniowie "Sprawni jak żołnierze"

Jak co roku w naszej JEDYNCE odbył się międzyszkolny turniej SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE. Wzięło w nim udział aż 11. drużyn dziewcząt i chłopców, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach: bieg z karabinem, rzut granatem i strzelanie do celu. Z dumą informujemy, że drużyna naszej szkoły w klasyfikacji ogólnej zdobyła III miejsce, a drużyna chłopców także zdobyła III miejsce. Gratulujemy naszym reprezentantom, którzy odebrali nagrody z rąk Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka. 

Organizator zawodów Pan Zbigniew Koziarz zaprosił do naszej szkoły żołnierzy z X Opolskiej Brygady Logistycznej, którzy z ogromną cierpliwością odpowiadali na dziesiątki pytań uczniów, pokazywali uzbrojenie- pistolety i karabiny, a także zrobili instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta chętnie uczestniczyli w tych pokazach. 

Dla uczniów w tym dniu były to także obchody Dnia Dziecka - były gry i zabawy, skoki na ogromnym dmuchańcu, lody i inne atrakcje. Ale przede wszystkim był to dla uczniów dzień luzu i przedsmak zbliżających się szybciutko wakacji...

Grażyna Świercz

Foto: G.Świercz, A.Woźnica, A.Asmushkina