Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku

e-mail:
www: psp1.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-09-24 06:08:36

SPORT

        W naszej szkole sport odgrywa bardzo ważną rolę. Mamy bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, salkę do gimnastyki korekcyjnej oraz boisko sportowe. Uczniowie licznie uczestniczą w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego.
Prowadzone są Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły, które rozgrywane są w klasach IV – VIII. Drużyny poszczególnych klas rywalizują między sobą w takich konkurencjach jak:

          Każda konkurencja rozgrywana jest raz w miesiącu.
Często organizowane są wyjazdy uczniów na basen do Dobrodzienia i Tarnowskich Gór. Na lekcjach WF korzystamy ze sprzętu sportowego, który jest ciągle uzupełniany. Ciekawy tor przeszkód zakupiony w ramach programu rządowego "Radosna Szkoła" został  wzbogacony dzięki dochodowi uzyskanemu z kiermaszu świątecznego. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

"Jedynka" kibicowała polskiej kadrze narodowej na Mityngu lekkoatletycznym w Chorzowie.

14 września 2019r uczniowie z klas V,VI,VII iVIII pod opieką pani Violetty Oliwy pojechali na 10 Memoriał Kamili Skolimowskiej. Odbyły się konkurencje techniczne, które wzbudziły ogromne emocje wśród uczniów, a także biegi krótkie i długie. Dzieci miały możliwość zobaczenia na żywo naszych biegaczy Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Fantastycznie przebiegał konkurs skoku o tyczce z Piotrem Liskiem i Wojciechowskim, gdzie poprzeczka była założona na wysokość 5,82 m.Dużą radość dał nam bieg naszej sprinterki na 100m Ewy Swobody, która zwyciężyła. Startowały również dzieci niepełnosprawne,które zebrały największe brawa od  publiczności. Na długo zapamiętamy wspaniałych sportowców i atmosferę panującą na świetnym Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Violetta Oliwa