Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku

e-mail:
www: psp1.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-02-28 02:48:58

SPORT

        W naszej szkole sport odgrywa bardzo ważną rolę. Mamy bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, salkę do gimnastyki korekcyjnej oraz boisko sportowe. Uczniowie licznie uczestniczą w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego.
Prowadzone są Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły, które rozgrywane są w klasach IV – VIII. Drużyny poszczególnych klas rywalizują między sobą w takich konkurencjach jak:

          Każda konkurencja rozgrywana jest raz w miesiącu.
Często organizowane są wyjazdy uczniów na basen do Dobrodzienia i Tarnowskich Gór. Na lekcjach WF korzystamy ze sprzętu sportowego, który jest ciągle uzupełniany. Ciekawy tor przeszkód zakupiony w ramach programu rządowego "Radosna Szkoła" został  wzbogacony dzięki dochodowi uzyskanemu z kiermaszu świątecznego. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

Jeszcze nie "umiem pływać"

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli naukę pływania. To kolejna edycja gminnego projektu "Umiem pływać " przeznaczonego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych naszej gminy. W ramach projektu przewidziane jest 10 wyjazdów na basen " Wodna nuta" w Opolu , na które każdorazowo wyjeżdża 15 dzieci.  Dzieciakom bardzo się te lekcje podobają, chętnie pluskają się w wodzie i uczą się pływać pod fachowym okiem sympatycznych ratowników!

Grażyna Świercz