Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku

e-mail:
www: psp1.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-09-24 07:28:40

SPORT

        W naszej szkole sport odgrywa bardzo ważną rolę. Mamy bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, salkę do gimnastyki korekcyjnej oraz boisko sportowe. Uczniowie licznie uczestniczą w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego.
Prowadzone są Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły, które rozgrywane są w klasach IV – VIII. Drużyny poszczególnych klas rywalizują między sobą w takich konkurencjach jak:

          Każda konkurencja rozgrywana jest raz w miesiącu.
Często organizowane są wyjazdy uczniów na basen do Dobrodzienia i Tarnowskich Gór. Na lekcjach WF korzystamy ze sprzętu sportowego, który jest ciągle uzupełniany. Ciekawy tor przeszkód zakupiony w ramach programu rządowego "Radosna Szkoła" został  wzbogacony dzięki dochodowi uzyskanemu z kiermaszu świątecznego. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

Lekkoatletyka dla każdego

Lekkoatletyka dla każdego to projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ten program to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wsród dzieci i młodzieży, a w późniejszych etapach - selekcja i nabór zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu. Ten projekt ma zachęcić dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej oraz sportowej zabawy. Udział w zajęciach biorą różne grupy wiekowe, dziewczęta i chłopcy. W naszej szkole takie zajęcia odbywają się od października 2015 roku, 2-3 razy w tygodniu i prowadzi je pani Violetta Oliwa. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła pozyskała sprzęt lekkoatletyczny, który jest wykorzystywany podczas treningów sportowych. Podczas tych zajęć uczniowie bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami. Przewidzane są spotkania z gwiazdami sportu - utytułowanymi polskimi lekkoatletami. Koordynatorami programu są trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki oraz gwiazdy światowych aren lekkoatletycznych, m.in. Lidia Chojecka, Sebastian Chmara, Paweł Czapiewski.

Violetta Oliwa