Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało Odznakę Jakości eTwinning Quality Label uczniom klasy VIII A i VIII B Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku i nauczycielce języka angielskiego pani Alesi Asmushkinie za zrealizowany w bieżącym roku szkolnym projekt „Challenge accepted!”

Jest to wyróżnienie przyznawane przez Krajowe Biuro eTwinning projektom, które osiągnęły określony krajowy standard. Dla nauczycieli i uczniów jest to uznanie ich pracy i większa motywacja do dalszych działań, dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską. Już niedługo kolejne projekty, dzięki którym poznamy wielu ludzi z różnych zakątków Europy i świata.

Celem projektu było rozwijanie 4 głównych umiejętności językowych: czytania, słuchania, pisania oraz mówienia.

Podczas pracy nad zawartością każdego zadania uczniowie współpracowali z innymi chłopcami i dziewczętami z różnych krajów, uczyli się ich szanować i rozumieć, a także osiągać wspólne cele. Jednym z głównych założeń projektu było poznanie kultury, zwyczajów i mentalności innych narodów poprzez komunikację z rówieśnikami. Ponadto pozwoliło to kształtować obraz innych krajów oraz tolerancję i zrozumienie. Jedną z przyczyn powstania tego projektu była chęć doskonalenia w uczniach umiejętności sprawnego komunikowania się w języku angielskim oraz kompetencji językowych.

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi i aplikacji technologicznych sprawiło, że uczenie się języka obcego przebiegało w sposób atrakcyjny i naturalny.

Międzynarodowa współpraca w dużym stopniu przyczyniła się do udoskonalenia w uczniach umiejętności sprawnego komunikowania się w języku angielskim oraz kompetencji językowych, co znacznie zwiększyło szanse uczniów na realizację ambitnych planów na przyszłość oraz wzmocniło wiarę uczniów w ich umiejętności, poczucia własnej wartości, ukształtowało poczucie odpowiedzialności za własne wyniki w nauce. Był to też jeden ze sposobów przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty oraz zachęcania do udziału w różnych konkursach językowych.

Wiodącym celem była również chęć zainteresowania uczniów i podnoszenie ich motywacji do nauki języka obcego oraz urozmaicenie zajęć w szkole.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy!

Brawa dla naszych uczestników z klas VIII A i VIII B: Szymon Bartnicki, Aleksandra Drzyzga, Kacper Sklorz, Marta Ordon, Katarzyna Juruć, Wiktoria Marciniak, Hanna Świtała, Antonina Nieświec, Małgorzata Sękowska, Natalia Soworka, Aleksandra Marzec, Olga Nowara.

Alesia Asmushkina

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry