27 października 2021r. uczniowie klas I- III  uczestniczyli  w zajęciach zorganizowanych w Gospodarstwie Agroturystycznym GIPROL w Staniszczach Małych. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć, które przybliżyły nam uroki życia i pracy na wsi.

Podczas zajęć „ Lalki naszych dziadków”  dzieci z wielkim zapałem i kreatywnością wykonywały kukiełki z kukurydzy, które na pamiątkę zabrały ze sobą do domu.

Kolejnym punktem programu były zajęcia „Od ziarenka do bochenka” oraz  pieczenie mini chlebków. Najpierw uczniowie poznali etapy powstawania chleba, a następnie wspólnymi siłami zarobili ciasto i formowali swoje malutkie bochenki. Po upieczeniu każdy mógł zjeść swój wypiek. Była to bardzo cenna lekcja, która pokazała dzieciom jak wiele siły i pracy trzeba włożyć w to, aby powstał chleb.

Podczas zajęć  "Skąd się bierze mleko?" uczniowiedowiedzieli się jakie produkty otrzymujemy z mleka i jak przebiega proces ich powstawania. Dużą atrakcją było dojenie sztucznej krowy, gdzie każde z dzieci miało możliwość spróbowania swoich sił w tej dziedzinie.

Na koniec wizyty w gospodarstwie  na dzieci czekały  jeszcze dwie atrakcje.  Jedną  na nich był labirynt w kukurydzy, po którym dzieci z ciekawością  chodziły  w poszukiwaniu wyjścia. A ostatnim punktem programu były wykopki i  samodzielne kopanie ziemniaków z użyciem motyki.

W trakcie pobytu na „farmie” czekał na nas również poczęstunek i  zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci jeździły na rowerach czterokołowych, bawiły się na placu zabaw, oglądały stare maszyny rolnicze oraz delektowały się pysznymi kiełbaskami i ziemniakami pieczonymi w ognisku.

Czas minął nam niezwykle szybko. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Wychowawczynie klas I-III