Uczniowie klas piątych odwiedzili wrocławskie ZOO. Była to niezwykła wycieczka, bo dzieci odwiedziły wspaniałe miejsca oraz poznały rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów. ZOO we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce, żyje tu ok. 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków. Największe wrażenie zrobiło nowoczesne Afrykanarium, a w nim "unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd - od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty".

tekst i foto: Grażyna Świercz i Małgorzata Wronowska