Empatia międzypokoleniowa - nagroda główna
Przystępując do ogólnopolskiego projektu "Szkoła międzypokoleniowa" nie spodziewaliśmy się wygranej ( na ponad 1550 szkół), bo dla nas ważne były relacje międzypokoleniowe. Okazało się, że zdobyliśmy nagrodę główną - pracownię mobilną (15 laptopów ze stacją ładującą) oraz 2000 złotych na materiały edukacyjne dla szkoły. Pojechaliśmy do Warszawy w składzie: lider projektu, senior i dwie uczennice z PSP nr 1 w Ozimku na uroczystą galę i wręczenie nagród w dniu 29 kwietnia 2025r. do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tam też odbyła się uroczystość, w której uczestniczyło ponad trzysta osób i my, z naszego małego, ale pięknego Ozimka. Gala zgromadziła ważne osobistości z życia społecznego naszego kraju. Zaszczycili ją : Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Paweł Olszewski – wiceminister cyfryzacji, Barbara Nowacka - ministra Edukacji Narodowej, Marzena Okła-Drewnowicz – ministra ds. polityki senioralnej, Joanna Mucha – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, a współprowadziła galę przesympatyczna aktorka Grażyna Zielińska. W uroczystości wziął udział także Opolski Wicekurator Oświaty Marek Leśniak, co pokazuje zainteresowanie i wsparcie Kuratorium Oświaty w Opolu dla szkół i ogólnopolskiego projektu współpracy międzypokoleniowej.
Towarzysząca nam seniorka - pani Danuta Wierzbicka, uczestniczka projektu - z ogromnymi emocjami rozmawiała z ministrą Marzeną Okłą - Drewnowicz. Była to niezwykłe ciepła i przyjazna rozmowa, a pani Wierzbicka nie kryła wzruszenia. My poprosiliśmy ministrę edukacji Barbarę Nowacką o autograf na posterze z wygraną. Mogliśmy także porozmawiać z panią minister, która z ogromną cierpliwością pozowała do setek zdjęć z uczestnikami gali, także z nami. Pani ministra z niezwykłą uprzejmością i zainteresowaniem rozmawiała z naszymi uczennicami Julią Krawczuk i Zuzanną Mirowską. Być może kiedyś panie ministry odwiedzą nasz śliczny Ozimek, gdyż serdecznie je zapraszaliśmy - do Ozimka, do naszej JEDYNKI i do Szkoły Dorosłego Człowieka, z którą razem ten projekt realizowaliśmy z sukcesem. Nie tylko w postaci nagrody głównej, ale przede wszystkim wzajemnych relacji międzypokoleniowych, dobrego kontaktu, wzajemnego szacunku i wsparcia. Myślę, że nauczyliśmy się wiele od siebie nawzajem, zaprzyjaźniliśmy się ze sobą. I wreszcie udowodniliśmy, że Szkoła Jedynka zOzimka i Szkoła Dorosłego Człowieka realizują wspólnie różne wspaniałe działania, nie tylko w Internecie, wygrywając nagrodę - miedzypokoleniową empatię.
Grażyna Świercz i Aneta Woźnica

Archiwum 2024/2025
Dla ucznia
Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.
Dla Rodziców
Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.