W naszej JEDYNCE miało miejsce niecodzienne wydarzenie- została zakopana na 100 lat Kapsuła Czasu. W tej uroczystości wziął udział Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek oraz wszyscy uczniowie szkoły. Mateusz Gryc z ramienia Samorządu Uczniowskiego szkoły dokonał symbolicznego złożenia kapsuły, która następnie została zasypana ziemią przez Dyrektora Szkoły Małgorzatę Wronowską oraz Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka.

Ta Kapsuła Czasu to nie tylko gest symboliczny, ale także ukłon w stronę przyszłych pokoleń, które pewnego dnia będą miały okazję odkryć, jak wyglądała codzienność w naszej szkole. To także doskonały przykład na to, jak łączymy tradycję z nowoczesnością, do " wczoraj i dziś" dodajemy także "jutro". Czy nasza kapsuła zostanie otwarta po 100 latach, czyli w 2124 roku? Nie wiemy!

My zapakowaliśmy do niej nasze wspomnienia, nasze marzenia i wiele, wiele nadziei. Nie zabrakło SERCA naszych dzieci i nauczycieli! Znalazły się tu prace literackie  uczniów na temat "Za co lubię moją szkołę i co mi się w niej podoba?" oraz prace plastyczne dzieci  obrazujące "Szkołę za 100 lat". Czy będzie taka jak na rysunkach? Każda klasa dołożyła coś swojego na akademii z okazji 65-lecia!  Jest też laurka dla nauczycieli za 100 lat, ale życzenia w niej zawarte są najszczersze i wciąż aktualne!