Są nagrody, które na zawsze zapadają w  pamięć i są niezwykle miłe dla serca. Tak właśnie jest z nagrodą od przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4 w Ozimku. Dzieciaki przygotowały świetne przedstawienie teatralne i zabrały wszystkich na  morską "Wyprawę do Książkolandii".  Pod opieką swojej wspaniałej wychowawczyni - Pani Ewy Helman - przedszkolaki zaprezentowały umiejętności, które rozwinęły w czasie pobytu w swoim  przedszkolu.  Wesoła opowieść świetnie ukazała ich  talenty: muzyczne  - w grze na prostych  instrumentach, wokalne - w ślicznie zaśpiewanych piosenkach,  taneczne - w pięknych układach  tanecznych, recytatorskie -  w uroczych deklamacjach wierszyków i  wreszcie - aktorskie - w całym spektaklu.

Całość przedstawienia była znakomita, a Pani  Ewa Helman zadbała o każdy szczegół. Statek piratów był nie tylko pięknie wykonany, każdy detal misternie zrobiony a statek był ruchomy i niemal "pływał po oceanach".  Cała scenografia robiła imponujące wrażenie. Aktorzy  i syrenki byli pięknie przebrani, a król mórz - Neptun- okazał się dziewczynką, ale za to jaką! Piraci, którzy pobili serca widowni swoją dobrocią, byli także odważni i wspaniale poradzili sobie z trudnymi rolami. 

Ogromne wyrazy uznania należą się małym aktorom, który z dziecięcą radością, wielką łatwością i wdziękiem zaprezentowali trudne przedstawienie, które było dynamiczne, przeplatane zagadkami, tańcami, muzyką i śpiewem.  Wszystko to sprawiło, że młodsze dzieci oglądały z zapartym tchem i otwartymi buźkami. W czasie przedstawienia zgrabnie przemycono "życzenia książki", ale także oczywiste wartości płynące z czytania. Mam nadzieję, że to wszystko zachęci przedszkolaków do czytania książek w szkole podstawowej, do której pójdą już po wakacjach. 

Na zakończenie  otrzymałam DYPLOM PRZYJACIEL PRZEDSZKOLA z rąk Pani Dyrektor Ewy Dziemby.  To niezwykłe wyróżnienie,  które jest dla mnie nagrodą niezwykle cenną,  radosną i wzruszającą.  Cenną,  gdyż jest to nagroda od dzieciaków; radosną, gdyż przedszkolakom podobały się nasze wspólne zajęcia czytelnicze, które odbywały  w czasie roku szkolnego. A wzruszającą, dlatego że jest to przedszkole, do którego uczęszczałam w dzieciństwie!

Dziękuję z całego serca za to wyróżnienie i zaszczyt!

Grażyna Świercz

Piękne zdjęcia z przedstawienia można zobaczyć:

https://ozimek.pl/pl/188-wiadomosci-z-ozimka-i-okolic/1629-oswiata/40899-wielka-podroz-do-ksiazkolandii-w-pp-4-w-ozimku.html

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry