Dzień 21 marca, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Biblioteka szkolna w JEDYNCE obchodzi to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Ma ono na celu promowanie czytania, pisania  oraz wspierania języka, kultury i edukacji poprzez poezję. W tym dniu organizowane są różne wydarzenia kulturalne, konkursy poetyckie, czytanie i pisanie wierszy. W naszej szkole uczniowie klas czwartej i szóstej zapoznali się z prezentacją na temat Światowego Dnia Poezji, a potem spróbowali swoich sił w aktywności poetyckiej w HAIKU. Haiku to tradycyjna japońska forma poetycka, krótka forma wiersza zwykle składająca się z trzech wersów. Uczniowie napisali krótkie wierszyki i odkryli swoje talenty.

Grażyna Świercz

Publikujemy urocze wierszyki HAIKU naszych uczniów:

Dzieci krzyczą

A w bibliotece?

Pachnie ciszą!

Lenka Wituch

Idę na łąkę

Łąka pachnie kwieciem

Rumiankiem i bzem

Maja Tokarczyk

Cieplej już będzie

Pąki będą kwitły już

Słońce wyjdzie też

Bartek Stanisławski

 

Wiosna idzie już

Łąka pachnie kwiatami

Kwiaty zakwitły

Zosia Oleś

Rośnie drzewo

Niedaleko łąki

Cieszy kwieciem

Maja Głowacka

Idę do szkoły

I spotykam kolegę

To jest miły dzień

Kacper Kowalewski

W szkole jest fajnie

Chodzę do biblioteki

Lubię szkołę

 Zuzia Knop

Wróżki jak ze snów

Czarodzieje czarują

czarodziejskie sny

Milena Naporowska

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry