W Mikołajkowej Nocy w Szkole wzięli udział uczniowie z dwóch szkół: naszej JEDYNKI oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku. Ta impreza czytelnicza została zorganizowana w ramach Sieci Współpracy Nauczycieli Bibliotekarzy w Gminie Ozimek. W czasie tych dwunastu wspólnych godzin było mnóstwo zabawy, śmiechu i radości. Były sportowe zmagania z piłką KIN, lotkami, a także malutkimi miękkimi piłeczkami, które dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Uczniowie obu szkół doskonale się bawili i współpracowali ze sobą w drużynach mieszanych. Integracja młodzieży była właśnie jednych z celów, które sobie założyłyśmy. Uczniowie zrobili bransoletki przyjaźni, co okazało się nie lada wyzwaniem.  Wprowadziłyśmy także sporą dawkę wiedzy czytelniczej, przemycając ją w postaci Bibliotecznego Escape Roomu czy domino książkowego na trzech poziomach. Teraz palindromy oraz   "biały kruk", "starodruk" , a w szczególności "inicjał" nie będą już tajemnicą. Właśnie od zrobienia inicjałów rozpoczęliśmy nasze nocne spotkanie. Były także nagrody za Escape Room ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Ozimku oraz loteria fantowa. Oczywiście, nie mogło zabraknąć iście świątecznych elementów. Uczniowie własnoręcznie udekorowali pyszne, domowe pierniki i nauczyli się jak można zrobić śliczne pudełeczka na prezenty metodą origami. Także świąteczne "stroiki na wasze stoliki" wyszły bardzo ładnie. Przed pójściem spać ustalony został podział na "nocne trzymanie warty, zupełnie nie na żarty". A potem młodzież poszła spać, chociaż niektórzy przegadali noc do samego poranka. Pełna wrażeń Mikołajkowa Noc w Szkole na pewno pozostanie pozytywnym wspomnieniem z czasów szkolnych!

Organizatorki: Ewa Dorynek i Grażyna Świercz

Galeria

Dla ucznia

Najważniejsze informacje dla naszych uczniów. Konkursy, zbiórki, wybory samorządu i nie tylko.

Dla Rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców naszych uczniów. Spotkania, wywiadków, Rada Rodziców, materiały edykacyjne i nie tylko.

Facebook

Odwiedź nas na Facebook !
Logo - program dla szkół
Logo - program dla szkół
 do góry